district

offices

Click here for IUOE Local 18 Jurisdiction Map

DISTRICT #1

Local 18 Headquarters - District 1 Building
District #1

DISTRICT REPRESENTATIVE: Tom Perevosnik
BUSINESS REPRESENTATIVES: Michael Bertolone, Jack Klopman II, David Russell, Jr., Jacob Siesel
ORGANIZER: Chris Camino
DISPATCHER: Eileen
SECRETARY: Melinda

ADDRESS:
3515 Prospect Ave.
Cleveland, Ohio 44115

PHONE: (216) 432-3131 or (800) 452-1526
FAX: (216) 432-3135

COUNTIES: Ashtabula, Cuyahoga, Erie, Geauga, Huron, Lake, Lorain & Medina
(Local 66 Jurisdiction – Columbiana, Mahoning & Trumbull)

Click here for map
Directions in PDF format

DISTRICT #2

District #2
District #2

DISTRICT REPRESENTATIVE: Brett LaFaso
BUSINESS REPRESENTATIVES: Ismael Gutierrez, Jr., Doug Leidy, Kipton Siesel
ORGANIZER: Ismael Gutierrez
DISPATCHER: Kim
SECRETARY: Heidi

ADDRESS:
2412 S. Reynolds Rd.
Toledo, Ohio 43614

PHONE: (419) 865-0221 or (800) 952-5960
FAX: (419) 865-0601

COUNTIES: Allen, Defiance, Fulton, Hancock, Hardin, Henry, Lucas, Ottawa, Paulding, Putnam, Sandusky, Seneca, Van Wert, Williams & Wood

Click here for map
Directions in PDF format

DISTRICT #3

District #3
District #3

DISTRICT REPRESENTATIVE: Greg Greenlee
LEGISLATIVE: Mark Totman
DIRECTOR OF ORGANIZING: Scott Stevenson
BUSINESS REPRESENTATIVES: Garold Baker, Chad Creeks, Robert Hughes, Brent McCarty
ORGANIZER: Jeremy Hinkle
DISPATCHER: Danette
SECRETARY: Debbie

ADDRESS:
1188 Dublin Rd.
Columbus, Ohio 43215

PHONE: (614) 486-5281 or (800) 762-4070
FAX: (614) 486-7258

COUNTIES: Athens, Crawford, Delaware, Fairfield, Franklin, Gallia, Hocking, Jackson, Knox, Lawrence, Licking, Marion, Meigs, Morgan, Morrow, Muskingum, Perry, Pickaway, Pike, Ross, Scioto, Union, Vinton & Wyandot

Click here for map
Directions in PDF format

DISTRICT #4/5District 4/5

DISTRICT REPRESENTATIVE: Jeff Powell
BUSINESS REPRESENTATIVES: Jason Baker, Justin Gabbard, Michael Young
ORGANIZER:
DISPATCHER: Jenny
SECRETARY: Melissa

ADDRESS:
3860 Towne Blvd.
Franklin, Ohio 45005

PHONE: (937) 806-0406 or (800) 452-1528
FAX: (937) 806-0408

DISTRICT #4/5 COUNTIES (Ohio): Adams, Auglaize, Brown, Butler, Champaign, Clark, Clermont, Clinton, Darke, Fayette, Greene, Hamilton, Highland, Logan, Madison, Miami, Mercer, Montgomery, Preble, Shelby & Warren

DISTRICT #4/5 COUNTIES (Kentucky): Boone, Campbell, Kenton & Pendleton

Click here for map
Directions in PDF format

DISTRICT #6

District #6
District #6

DISTRICT REPRESENTATIVE: Joe Casto
BUSINESS REPRESENTATIVES: Jim Cramer, Darrin Morgan, Preston Yuzwa, Tom Larkins
ORGANIZER: Mike Cramer
DISPATCHER: Cathy
SECRETARY: Erin, Jill

ADDRESS:
1721 Triplett Blvd.
Akron, Ohio 44306

PHONE: (330) 784-5461 or (800) 452-1529
FAX: (330) 784-8827

COUNTIES: Ashland, Belmont, Carroll, Coshocton, Guernsey, Harrison, Holmes, Jefferson, Monroe, Noble, Portage, Richland, Stark, Summit, Tuscarawas, Washington & Wayne

Click here for map
Directions in PDF format

Local 18S

BUSINESS REPRESENTATIVES: Doug Pallaye, Eric Eastwood
SECRETARY: Cindy
ADDRESS:
3515 Prospect Ave.
Cleveland, Ohio 44115

PHONE: (216) 432-2668 or (800) 252-5898
FAX: (216) 920-7925

BUSINESS REPRESENTATIVE: John Hardesty
SECRETARY: Katy
ADDRESS:
1188 Dublin Road
Columbus, Ohio 43215

PHONE: (740) 588-3597 (Cell)
FAX: (614) 486-7258